Akhisar Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Akhisar Ziraat Odası > Haberler > TZOB Manisa’ da Tarımın Sorunlarını Dinledi

TZOB Manisa’ da Tarımın Sorunlarını Dinledi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) teknik heyeti, Manisa'da ilçeleri gezerek çiftçi sorunlarını görüştüler. Manisa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet AKBUĞA ile TZOB Teknik Hizmetler Kurulu teknik müşavirleri Fatma GÜNDÜZ ve Aysun ÇİLİNGİROĞLU, bölgedeki çiftçilerin sorunları, çözüm yolları ve proje çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak üzere kurum ve çiftçi ziyaretlerinde bulundu.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) teknik heyeti, Manisa'da ilçeleri gezerek çiftçi sorunlarını görüştüler. Manisa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet AKBUĞA ile TZOB Teknik Hizmetler Kurulu teknik müşavirleri Fatma GÜNDÜZ ve Aysun ÇİLİNGİROĞLU, bölgedeki çiftçilerin sorunları, çözüm yolları ve proje çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak üzere kurum ve çiftçi ziyaretlerinde bulundu. Manisa’da öncelikle Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk ziyaret edilerek sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüşüldü. Bu ziyaretlerden sonra iki haftalık program dahilinde diğer bütün ilçelerin Kaymakamları, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri ve Ziraat Odası Başkanlarıyla beraber çiftçiler de ziyaret edildi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Teknik Müşavirleri, Manisa’ da tüm ilçelerde gerçekleştirilen kurum ve çiftçi ziyaretleri doğrultusunda hazırlanan raporun, Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından incelenerek gerekli çözüm önerilerinin hazırlanacağını ve ilgili bakanlıklara çiftçi talepleri olarak sunulacağını bildirdi.

Manisa’da bu çalışmanın çok iyi karşılandığı belirten Manisa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı AKBUĞA “Çiftçilerimizin meslek kuruluşu olan Türkiye Ziraat Odaları Birliğimiz, tarımın sorunlarını yıllardır yaptığı gibi teknik ve idari kadrosuyla sahada inceleyerek, düzenli rapor ederek gerekli kurum ve kuruluşlara bildirerek çalışmalarını devam ettirmektedir.” Dedi.

,